NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE KORZYSTANIA Z PORADNI NASZYCH PRZYCHODNI:

NFZ, Ubezpieczenia, Płatności

Posiadamy umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie:

 • Podstawowa Opieka Zdrowotna w lokalizacjach: Przychodnia w Bolesławcu przy ul. Zgorzeleckiej 12, w Kraśniku 47A i w Trzebieniu ul. Leśna 9A
 • Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc w Przychodni w Bolesławcu przy ul. Zgorzeleckiej 12
 • Poradnia Logopedyczna Przychodni w Bolesławcu przy ul. Zgorzeleckiej 12.
  .
  Ponadto Poradnie Okulistyczna i Endokrynologiczna posiadają własne kontrakty z NFZ:
 • Poradnia Okulistyczna, Bolesławieckie Centrum Zdrowia, ul. Grunwaldzka 7b – Indywidualna Praktyka Specjalistyczna Urszula Choma
 • Poradnia Endokrynologiczna, Bolesławieckie Centrum Zdrowia, ul. Grunwaldzka 7b – Indywidualna Praktyka Specjalistyczna Maria Adamarczuk-Janczyszyn

Pacjenci są przyjmowani bezpłatnie w ramach Ubezpieczenia w NFZ.

Rejestracja

Pacjenci mogą się rejestrować:

 • osobiście w Przychodniach
 • przez osobę drugą w Przychodni
 • telefonicznie

W poczekalni

W Przychodniach rejestracja odbywa się na konkretne godziny do lekarzy. W większości przypadków informacja o kolejności przyjęć wyświetlana jest na monitorach przed gabinetami.

Zalecamy zgłaszanie się do przychodni około 10-15 minut przed umówioną godziną i zgłaszanie faktu przybycia w Rejestracji, co pozwala na sprawną organizację przyjęć i wyświetlanie informacji na ekranach. Możliwe jest również elektroniczne zgłoszenie osobiste – informacje w Rejestracji.

Pomimo starań ze strony personelu aby wyznaczone godziny przyjęc były dotrzymywane, może dojść do sytuacji, kiedy lekarz lub pielęgniarka, muszą np. poświęcić więcej czasu jednej osobie. Wówczas prosimy o zrozumienie takich okoliczności.

Ochrona środowiska

Drodzy Państwo

Jako Przychodnia zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest segregowanie śmieci i jaki wpływ na środowisko ma recykling.

Planeta Ziemia jest naszym domem, który powinien być czysty i zadbany. Dlatego podpowiadamy jak prawidłowo segregować śmieci 😊

Wyróżniamy pięć kategorii odpadów i pięć kolorów pojemników dla nich przeznaczonych:

 1. papier (kolor niebieski),
 2. szkło (zielony),
 3. metal i tworzywa sztuczne (żółty),
 4. bio (brązowy),
 5. odpady zmieszane (czarny).

papier

Jednym z najważniejszych typów surowców jest oczywiście papier. Do niebieskiego pojemnika wrzucamy tektury i kartony oraz makulaturę (papier gazetowy, zeszyty, książki). Mogą się w nim znaleźć na przykład czasopisma, ulotki, kartony po jajkach lub torby papierowe.

Pamiętajmy jednak, że powinny to być wyłącznie surowce niezabrudzone oraz nielakierowane. Z tego względu nie mogą tam trafić zatłuszczone kartony po pizzy lub okładki książek. Nie należy wyrzucać do nich także zużytych ręczników papierowych albo chusteczek higienicznych. Z opakowań warto też, jeśli tylko jest to możliwe, usuwać folie, taśmy klejące oraz zszywki.

szkło

Do pojemnika oznaczonego jako szkło wrzuca się oczywiście szklane butelki po mleku i innych napojach, słoiki po produktach spożywczych lub szklane opakowania po kosmetykach.

Wśród nich nie może się jednak znaleźć potłuczona porcelana i ceramika, lustra, szyby ani opakowania trwale zabrudzone (np. olejami silnikowymi lub rozpuszczalnikami). Pamiętajmy również, że do pojemnika ze szkłem nie wolno wyrzucać żarówek i świetlówek.

metale i tworzywa sztuczne

Najwięcej mocno zróżnicowanych odpadów trafia do pojemnika ze tworzywami sztucznymi oraz metalami. Wyrzuca się do niego metalowe puszki, zakrętki, kapsle, a także rozmaite pudełka z tworzyw sztucznych (folie, woreczki, tubki) po żywności, opakowania po kosmetykach.

Nie zaliczamy do nich jednak baterii i akumulatorów ani opakowań po aerozolach, farbach lub tłustych substancjach. Do pojemnika nie może też trafić sprzęt RTV i AGD oraz płyty CD.

W miarę możliwości powinno się zgniatać wszelkie opakowania, choćby butelki i wrzucać do worka lub pojemnika z odkręconymi nakrętkami. W niektórych przypadkach, jak przy kopertach bąbelkowych, może zachodzić potrzeba zdarcia papierowej warstwy i wyrzucenia jej do odpowiedniego kontenera, a w żółtym pojemniku pozostawienia tylko elementów, do których wykonania użyto tworzywa sztuczne.

bio

Odpady bio wyrzuca się do oddzielnego pojemnika lub kompostuje, wytwarzając wartościowy nawóz dla ogrodowych roślin. Do odpadków biodegradowalnych zalicza się części roślin, owoce i warzywa, fusy z kawy lub herbaty, a także trawę, rozdrobnione gałęzie i trociny. Nie można jednak wraz z nimi wyrzucać mięsa i kości, drewna impregnowanego oraz ziemi.

Odpady zmieszane

Do ostatniego typu odpadów zaliczamy większość śmieci, które zostają po właściwym posegregowaniu wcześniejszy surowców, podlegających recyklingowi. Trzeba jednak pamiętać, że w dalszym ciągu do pojemnika oznaczonego jako „zmieszane” nie wrzuca się wszystkiego.

Nie mają prawa pojawić się w nim baterie i akumulatory, żarówki, lekarstwa, sprzęt RTV i AGD, odpady wielkogabarytowe i budowlane. Dla nich wyznacza się specjalne punkty odbioru, wyspecjalizowane w utylizacji tego typu materiałów.

A oto kilka prostych rzeczy, które możesz robić dla planety:

1.Staraj się segregować odpady i wrzucać je do odpowiednich pojemników – dajesz im szansę na przetworzenie. Ze 100 kg makulatury może powstać 90 kg papieru. W ten prosty sposób oszczędzasz lasy.

2.Zużyte baterie wrzucaj do pojemników ustawionych w punktach ich sprzedaży.

3.Przeterminowane leki umieszczaj w pojemnikach ustawionych w Aptekach.

4.Butelki szklane możesz oddać w sklepie lub wrzucić do pojemnika na odpady szklane – szkło podlega w 100% recyklingowi.

5.Zgniataj butelki i puszki przed wyrzuceniem do pojemnika na odpady – zmniejszasz wielokrotnie ich objętość.

6.Kupuj towary, które posiadają opakowania wielokrotnego użytku.

7.Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przekazuj do punktu zbiórki lub przekaż sprzedawcy podczas zakupu nowego sprzętu.

8.Zwróć uwagę na to, czy potrzebujesz tak silnego strumienia wody, czy nasz szczelne krany i pamiętaj, że branie prysznica wymaga dużo mniej wody, niż kąpiel w wannie.

Nie marnuj wody, oszczędzaj energię, segreguj odpady!! 😊